Marais’de Neler Oluyor ?!

Ecrit par Pelin Akgün, 2014-01-09 10:35:30


Şüphesiz ki Paris dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Her yıl 50 milyon turiste ev sahipliği yapan bu güzel şehrin sırrını çözmeniz için, büyük caddelerden uzaklaşıp, ara sokaklara dalmalı, yürürken de başınızı hep dik tutmalısınız çünkü burası süprizlerle dolu bir şehirdir.

Alışveriş denince Marais!

Sıkı durun açıklıyorum, Paris’te modanın kalbi Marais’de atıyor. Marais, aslında bir Yahudi mahallesidir ama ironik bir şekilde gay bölgesidir de. Bu iki ayrı grup birbirleriyle uyum içinde yaşamayı başarıyorlar. Gayların yaratıcı moda anlayışı ve yahudilerin türk mutfağına çok benzeyen lezzetleri birleşince ortaya « Marais » çıkıyor.

Champs Elysées’nin tersine Marais mahallesi alışveriş konusunda daha yaratıcı imkanlara sahiptir. İkinci el, vintage ve butik mağazacılığın cennetidir diyebiliriz. Paris’in hemen hemen her bölgesinde olan bu tip mağazalar, Marais mahallesinde daha sık rastlıyabileceğiniz sayıya sahiptir. İyi organize edilmiş bu mağazalar yani haliyle Marais mahallesi, moda tutkunu, avrupalı turistlerin ilk durağıdır. Sırf bu mağazalardan alışveriş yapabilmek için bile Paris’i ziyarete gelenler vardır. Bazıları için Eyfel kulesinin papucu çoktan dama atılmıştır. (...)

Devamı Dostum Paris’te...

en relation
Plan du site | RSS 2.0 | Copyright Turquie News 2006-2017 | Mentions l�gales |

Visiteurs connectés : 102