İstanbul’da Bir Gün

Ecrit par Pelin Akgün, 2013-07-04 15:31:24


Mısır’dan Osmanlı saraylarına geçmiş, sonra kültürümüzün bir parçası haline gelmiş , hiç bilmeyenimizin bile bir iki figürlük kapasitesi olan bir danstan bahsetmek istiyorum. Tabi ki oryantel ! Sadece oryantalde değil roman havasıda istanbulluların çok aşıkar oldukları bir dans. İşte “İstanbul’da Bir Gün” adlı gösterinin yaratıcısı Özgen Özgeç oryantel ve roman havasını aynı sahnede birleştirip tiyatral bir uyarlamayla gösterime sunuyor. İşin ilgi çekici tarafı gösterilerinin dünyanın dört bir tarafında kendi eğittiği yabancı kadınlarla sahnelemesi.

İlk önce seni biraz tanıyalım.
Ben Kıbrıslıyım. Küçük yaştan beri dans ediyorum profesyonel anlamda ilk calışmalarıma İstanbul’a gelip « Anadolu Ateşine » seçilmemle başladı. Daha sonra şansımı bir de yurt dışında denemeye karar verdim ve İngiltere geldim. İşler yolunda gitti ve 6 senedir hem kendim sahne alıyorum hem de dans dersleri veriyorum. “İstanbul’da Bir Gün” adlı proje sayesinde de İspanya, Italya, Almanya, Japonya, Mısır, Venezuela gibi çeşitli ülkelerde gösteri yapabilme imkanı buldum. Bu kariyerim için önemli bir adımdı.

Bize tam olarak gösterinin içeriğini anlatabilirmisin ?
« İstanbul’da Bir Gün » roman sokağında geçen bir hikayeyi anlatıyor. Oryantelle beraber harmanlanmış tiyatral bir gösteri (...)

- Devamı için : Dostum Paris

en relation
Plan du site | RSS 2.0 | Copyright Turquie News 2006-2017 | Mentions l�gales |

Visiteurs connectés : 103