Paris Kitap Fuarı

Ecrit par Pelin Akgün, 2013-03-01 13:56:00


Geçen hafta Paris Kitap Fuarında görevliydim. Pek tabiki de Türkiye standında. Ilk günler ne yalan söyliyim tedirgindim nedeni her sene standı basan ermeni grubu. Geçen sene baya olaylı geçmiş olsa gerek ki bu sene böyle bir saçmalıkla karşılaşmadık. Gerçi karşılaşsaydıkta blogumun reytinglerini yükselticek fotoraflar çekebilirdim :) napalım bu sene olmadı.

Çalıştığım 5 gün boyunca beni mutlu eden ve gururlandıran sohbetlerde bulundum. Fransızların standımıza ugrayıp ülkemiz hakkındaki güzel yorumlarını sizinle paylaşmak istiyorum ki sizde bu gururu paylaşın.

İlk olarak belirtmek isterim ki ülkemizi ziyaret edenlerin hepsi hayranlıklarını anlata anlata bitiremiyorlar. Türk insanının misafir perverliğinden tutun Türk mutfağının lezzetine kadar. O kadar şaşırdım ki ! Söylediklerinin hepsi doğru biz bunu biliyoruz da Fransızların bu kadar tarafsız canı gönülden anlatımları beni o kadar mutlu etti ki anlatamam tüm yorgunluğum bir anda uçtu gitti! Hatta biri standımızın önünden geçerken "ben Atatürk’ü çok seviyorum diye bağırdı" (...)

Devami : Dostum Paris

en relation
Plan du site | RSS 2.0 | Copyright Turquie News 2007-2013 | Mentions l�gales |