Fransa’da "Hocalı"yı hatırlatan gençlere darp!

Ecrit par TN-pige, 2013-02-27 05:55:06


Fransa’da yaşayan Ermeniler, Fransız Ulusal Meclisi’nde Sumget olayları ve Dağlık Karabağ sorunu ile ilgili yaptıkları bir toplantıda soru soran ve "Bugün Hocalı katliamının yıldönümü" diyen iki Azeri’yi darp etti.

(DHA) — Irkçı Ermeni partisi Federation Revolutionnaire Armenienne Dasnaksutyun üyesi 40 kadar Ermeni, konuşmayı dinlemeye gelen ve 26 Şubat’ın Hocalı katliamının yıldönümü olduğunu hatırlatmak isteyen Paris’teki Azerbaycan Evi’nin idarecisi Mirvari Fataliyeva (29) ve Paris’te öğrenci olan Vüsal Hüseynov (25)’u linç etmeye kalktı.

DHA muhabirinin telefon ile ulaştığı Azerbaycan’ın Paris Büyükelçisi Elçin Amirbayov, olayı duyar duymaz meclise gittiğini, güvenlik görevlilerinin Fataliyeva ve Hüseynov’u linçten kurtardıklarını gördüğünü, darp edilmiş gençlere ilk sağlık müdühalesinin mecliste yapılığını ardından kendisinin iki genci en yakındaki hastaneye götürdüğünü söyledi.

Büyükelçisi Amirbayov, Vüsal Hüseynov’un iç organlarının zarar gördüğünü, kaburga kemiğinin kırıldığının, Mirvari Fataliyeva’nın ise yüzünde darp sonucu ezilmeler olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Azeri haber ajansı APA, Vüsal Hüseyinov’un darp edildiği sırada kadın gösterici Mirvari Fataliyeva’nın kaçmayı başararak diğer salonda toplantı yapanlardan yardım istediğini; bu sayede ölümden döndüklerini yazdı.

Kaynak : CNN Türk

en relation
Plan du site | RSS 2.0 | Copyright Turquie News 2006-2017 | Mentions l�gales |

Visiteurs connectés : 45